RUPRECHTOV

RuprechtovObec 17 km od Vyškova s větrným mlýnem na Drahanské vrchovině. V jejím středu stojí budova staré školy , nyní objekt obecního úřadu. Naše církev byla v Ruprechtově založena v roce 1921.
Bohoslužby a obřady se konaly celou dobu ve staré školní budově. Zde byla zřízena pro potřeby církve stálá bohoslužebná síň se stolem páně, kazatelnou a vším potřebným vybavením. O svátcích se konaly bohoslužby v sále místní sokolovny, protože v minulých časech byla třetina obyvatel obce našeho vyznání. Tradiční Husovy slavnosti se účastnilo až 1.200 lidí. V roce 1938 už byly shromážděny cihly na budoucí Husův sbor s ozdravovnou v Ruprechtově. Kousek od tehdy též zahájené stavby římskokatolického kostela sv. Václava. Ve válečném čase byla akce zastavena, Ruprechtov měl být vysídlen, tak jako okolní obce a sloužit potřebám Wermachtu. Katolický kostel byl dokončen po válce, náš sbor však ne. Zajímavostí je, že celých 90. let, i v době totality, mohly být konány bohoslužby a obřady na místním národním výboru. Díky všem co se o to zasloužili. S nadějí vyhlížíme nové možnosti a obnovu husitské církve v naší obci . Těšíme se na každého, kdo k nám najde cestu.

Stedry-den-rano-v-ruprechtove
Pravidelné bohoslužby se zde konají:
Každou  2. a 4.. neděli v měsíci v 16:00 hodin / v zimním období v 18:00 hodin/.
Sváteční bohoslužby:
Štědrý den 24.12. v 8:30 , Nový rok 1.1., Velký pátek, Velikonoční neděle, Svatý Duch, M.J.Hus, Dušičky vždy ve 18:00 hodin.
Setkávání na biblických hodinách pro dospělé a náboženství pro děti se dozvíte v oznámeních při bohoslužbách či dotazem u bratra faráře.


Správce sboru:
Jaromíra Tomková

Duchovního správce najdete ve sboru před a po bohoslužbách.